„WF z klasą” jest w SP w Dąbrowie

 „WF z klasą” jest w SP w Dąbrowie

Od września 2013 roku Szkoła Podstawowa w Dąbrowie realizowała pilotażowy program „WF z klasą”, który powstał z inicjatywy Centrum Edukacji Obywatelskiej, a przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Edukacji Narodowej, „Gazety Wyborczej” i portalu Sport.pl. Główne zasady programu to: wf lubimy, więc się nie zwolnimy, dla każdego coś sportowego, wszyscy ćwiczymy, także dziewczyny, gramy zespołowo i honorowo, strój ze sobą mamy i się przebieramy, innych wciągamy, gminę rozruszamy, oceniamy starania, nie wyniki, aktywnie znaczy zdrowo, wf lekcją poczucia własnej wartości. Wszystkie działania koordynowali nauczyciele Danuta Konieczna i Tomasz Woźniak, których bardzo wspierał nauczyciel gimnastyki korekcyjnej Damian Bartkowiak.

Nauczyciele założyli nawet specjalny sportowy blog szkoły: http://blogiceo.nq.pl/wfwdabrowie/. Ponadto pan Woźniak uczestniczył w grudnia minionego roku w specjalnym spotkaniu z minister Joanną Muchą, które odbyło się w Warszawie.

- Zrealizowanie części pilotażowej programu nie oznacza jednak zakończenia naszej przygody z programem „WF z klasą”. Nadal będziemy otwarci na Wasze uwagi, propozycje i wspólne działania. Wybraliśmy już aktywności na semestr letni i walczymy o certyfikat potwierdzający, że w Nasze szkole WF prowadzony jest z klasą! - mówi koordynator, Tomasz Woźniak.

Przypomnijmy, że w programie „WF z klasą” aktywny udział bierze blisko 1100 szkół z całej Polski (podstawówki, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne). Dla wielu szkół biorących udział w programie najważniejsza była wymiana doświadczeń i dobrych praktyk.

Elżbieta Zapłata-Szwedziak

Certyfikat "WF z klasą" otrzymała także Szkoła Podstawowa przy ul. Malinowej w Dąbrówce.
Gratulujemy!

Kategoria: 

Komentarze

Gratulacje dla naszej małej szkoły. Pani Konieczna i pan Woźniak to wspaniali nauczyciele. Więcej takich w gminie!